Start Usługi

Usługi

Scaling (usunięcie kamienia nazębnego i złogów)

Kamień nazębny stanowi nie tylko problem natury kosmetycznej, ale przede wszystkim zagrożenie dla zębów i dziąseł. Pozostający na zębach kamień, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie, którego następuje ich zanik i odsłonięcie korzeni zębów (parodontoza). Czyszczenie zębów ma na celu nie tylko usunięcie wszystkich złogów i ewentualnych przebarwień, ale również poprawienie stanu higieny jamy ustnej i efektu estetycznego uzębienia. Zabieg usuwania kamienia wykonujemy mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest to usuwanie drobin kamienia nazębnego i osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych po kawie, herbacie, papierosach, niedokładnym myciu zębów. Najpierw jest usuwany gruby kamień nazębny przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a potem drobny kamień i osad przy użyciu piaskarki.

Fluoryzacja

Fluoryzacja jest zabiegiem polegającym na pokryciu powierzchni zębów preparatem fluorowym. Lakier fluorowy wbudowując się w szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów, których w jamie ustnej jest pełno, zwłaszcza w trakcie jedzenia i picia. Zabieg wzmacnia powierzchnie szkliwa i uodparnia je na działanie próchnicy.

Wykonanie zdjęcia RTG cyfrowego

Nieodzownym elementem leczenia kanałowego są zdjęcia RTG/RVG. W naszym gabinecie posługujemy się najnowszym sprzętem do uzyskiwania cyfrowych zdjęć RTG. Zastosowanie techniki cyfrowej pozwala na zredukowanie dawki promieniowania radiologicznego pochłoniętej przez pacjenta aż o 90% w porównaniu do tradycyjnej metody wykonywania zdjęć na kliszach RTG. Obraz zdjęcia otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia - pozwala to skrócić całkowity czas leczenia oraz dokonać obróbki komputerowej zdjęcia w celu lepszej diagnostyki.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu endodontycznego z torem wizyjnym

Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem dla przeprowadzenia bardzo dokładnej i wszechstronnej diagnostyki oraz leczenia schorzeń stomatologicznych. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy w każdej dziedzinie stomatologii. Mikroskop zwiększa precyzję pracy podczas leczenia kanałowego, umożliwia lokalizację oraz opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, powtórne leczenie kanałowe. Pomocny jest również do zdiagnozowania pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba, odnalezienia dodatkowego kanału lub jego rozwidlenia, leczenia perforacji wewnątrzkanałowej.

Mikrochirurgia z wykorzystaniem mokroskopu endodont. z torem wizyjnym
oraz mikrosilnika endodontycznego

Takie leczenie najczęściej wykonywane jest:

1.Gdy boli ząb z powodu nieodwracalnego zapalenia miazgi, zgorzeli lub zaostrzenia stanu przewlekłego zapalenia około wierzchołkowego (wrażliwość na ciepło, ból samoistny nasilający się głównie wieczorem i w nocy, ból przy nagryzaniu lub nawet dotyku, obrzęk np. policzka)

2. Gdy podczas kompleksowego leczenia  stwierdza  się obecność martwicy, zgorzeli, zmian okołowierzchołkowych, połączeń z tkankami przyzębia lub w przypadku zębów bardzo zniszczonych, złamanych koron jako wstęp do protetycznej odbudowy zęba (brak ostrego bólu, przebarwienie pozornie zdrowego zęba bez zewnętrznej przyczyny, odłamanie zęba nad dziąsłem, występowanie przetoki dziąsłowej-rzadko, widoczna na zdjęciu rtg zmiana około wierzchołkowa)

Licówki z materiału światłoutwardzalnego

Licówki mają wygląd cienkich nakładek kompozytowych, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Pozwalają wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów dotyczące koloru, kształtu czy położenia zęba w łuku. Licówka w skuteczny sposób pokrywa wszelkie przebarwienia, plamy a nawet pozwala na zmianę koloru na bielszy. Jest świetnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zamknąć przerwy między zębami (najczęściej tyczy się to jedynek) czy skorygować ząb, który wystaje z łuku lub posiada znaczne ubytki na przedniej powierzchni.

Inlay i onlay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Inlay i onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to świetny sposób na zaakcentowanie swojego uśmiechu oraz dodania mu blasku, jaki zapewniają kamienie Swarovskiego. Zabieg zakładania biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i odwracalny. W każdej chwili możesz swoją ozdobę wymienić na inną lub całkowicie ją ściągnąć, bez żadnej szkody dla Twoich zębów.

Implanty

Implant dentystyczny odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb. Jest częścią niewidoczną, tak samo jak częścią niewidoczną są korzenie zębów. Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Implanty mają na celu: odtworzenie pojedynczych brakujących zębów, służą jako filary w mostach protetycznych oraz jako elementy utrzymujące protezy.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

W przypadku utraty zębów kość wyrostka zębodołowego zanika, a dno zatoki obniża się. Dochodzi wówczas do sytuacji, w której grubość kości jest zbyt mała, aby wprowadzić implanty - ich końce znalazłyby się świetle zatoki szczękowej, co jest niedopuszczalne. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej poprzez spłycenie zatoki. W miejscu, które chcemy odbudować, umieszcza się materiał, który po zaledwie paru miesiącach od zabiegu, dzięki zdolnościom regeneracyjnym ludzkiego organizmu przekształci się w własną, organiczną tkankę kostną. Ten sam proces obserwuje się w sytuacjach zrastania złamanych kości.

Korona na implancie

Korony na implantach to nic innego jak korona porcelanowa umieszczona na wszczepie tytanowym (implancie) w jamie ustnej.

Proteza na implantach

Jest to tradycyjna proteza ruchoma, która za pomocą specjalnych zatrzasków umocowanych na implantach, stwarza możliwość lepszej stabilizacji i utrzymania protezy w ustach.

Konsultacja ortodontyczna - modele diagnostyczne

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni oraz pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych uzębienia. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie przez pacjenta badań RTG (zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne).

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez pacjenta. W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych. Aparaty ruchome składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów lub śrub bądź sprężyn będących źródłem siły działającej na zęby . Najwłaściwszym momentem ich stosowania jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Czas leczenia aparatami ruchomymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz współpracy pacjenta z lekarzem.

Aparaty stałe

Aparaty stałe to urządzenia składające się z różnego rodzaju zaczepów (zamków i pierścieni) osadzanych za pomocą specjalnych klejów na stałe na powierzchni zębów. Dzięki temu, iż aparaty stałe wywierają siłę bez przerwy przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów leczniczych. W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta polecane są różne rodzaje zamków ortodontycznych:
- Metalowe - tańsze, dające możliwość urozmaicania wizerunku poprzez użycie kolorowych gumek utrzymujących łuk.
- Estetyczne - ceramiczne, mniej widoczne (w kolorze zęba).

Wkłady koronowo-korzeniowe

Jeśli ząb jest zniszczony w takim stopniu, że nie rokuje nawet utrzymania korony protetycznej, należy umieścić w korzeniu tak zwany wkład koronowo-korzeniowy (potocznie nazywany sztyftem). Wkład koronowo-korzeniowy ma część korzeniową umocowaną w kanale korzeniowym zęba oraz część koronową, która wystaje w jamie ustnej i ma kształt zęba oszlifowanego pod koronę protetyczną. Materiał, z którego wykonuje się wkład, dobiera się pod kątem przyszłej korony. Może to być stal, złoto, tlenek cyrkonu (pełnoceramiczny) lub włókno szklane.

Korona metalowa lana

Korona protetyczna swym wyglądem przypomina czapeczkę zakładaną na ząb. Jej zadaniem jest wzmocnić ząb w sytuacji, gdy ubytek zęba jest tak znaczny, ze nie jest możliwe uzupełnienie tego braku standardowym wypełnieniem. W takiej sytuacji korona pozwala odtworzyć naturalny kształt i kolor zęba.
Korona metalowa jest wykonywana ze złota lub stopów nieszlachetnych, stosowana jest bardzo rzadko, wyłącznie w sytuacjach w których istotna jest wytrzymałość korony, a nie jej funkcja estetyczna.


Korona porcelanowa na metalu
Korona porcelanowa na metalu z brzegiem estetycznym


Rdzeń takiej korony stanowi stal stomatologiczna indywidualnie odlana dla danego zęba. Na tak przygotowaną podbudowę napala się porcelanę. Metal w takiej koronie nie jest widoczny, gdyż przykrywa go warstwa porcelany. Korony porcelanowe na metalu stosuje się zwłaszcza w odcinkach bocznych, do zębów przedtrzonowych i trzonowych.
Korona porcelanowa na złocie

Podbudowa korony jest wykonana ze złota, na które następnie napala się porcelanę. Złoto w ustach jest całkowicie niewidoczne, gdyż zakrywa jest porcelana. Wykonywanie koron na podbudowie złota jest zalecane w przypadku poddziąsłowego zniszczenia i złamania zęba, gdyż złoto charakteryzuje się właściwościami przeciwpróchniczymi.

Korona pełnoceramiczna

Korona pełnoceramiczna zapewnia doskonałą estetykę, nie do odróżnienia od zębów własnych. Podbudowa korony pełnoceramicznej jest wykonana z tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle wytrzymałym i przeziernym, podobnie jak zęby naturalne. Z tych względów korony pełnoceramiczne są bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza do odbudowy zębów przednich.

Protezy akrylowe

Proteza akrylowa jest uzupełnieniem protetycznym, które zastępują większą ilość brakujących zębów lub stosowana jest w bezzębiu. Nie jest montowana w ustach na stałe - można ją wyjmować - co nie jest rozwiązaniem komfortowym, ale w wielu przypadkach jedynym możliwym do zastosowania. Protezy można z grubsza podzielić na całkowite i częściowe Protezy całkowite - uzupełniają wszystkie zęby szczęki i/lub żuchwy (bezzębie). Protezy częściowe - uzupełniają od kilku do kilkunastu brakujących zębów.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia mostami. Stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu są dużo cieńsze, mają dużo mniejszy zasięg w jamie ustnej - prawie nie pokrywają podniebienia - przy górnej protezie, ponadto mają lepsze utrzymanie - nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach, nie uciskają dziąseł i podniebienia.
Szynoprotezy

W przypadku pacjentów z paradontozą wykonuje się szynoprotezy. Są to protezy szkieletowe uzupełniające braki zębowe i jednocześnie stabilizujące rozchwiane zęby. Mają one bardziej rozbudowane klamry, które trzymają zęby i nie pozwalają na ich nadmierne ruchy. Powodują spowolnienie a czasem zatrzymanie procesu utraty zębów zaatakowanych przez paradontozę. Te dodatkowe elementy trzymające są metalowe, ale umieszczone od strony wewnętrznej jamy ustnej, przez co są niewidoczne przy normalnym użytkowaniu protez.

Szyny relaksacyjne

Szyna relaksacyjna jest to specjalnie zaprojektowana, przezroczysta szyna przeznaczona do zakładania na górne zęby. Redukuje ona napięcie mięśniowe pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów, sztywności karku, nadwrażliwości zębów oraz różnych rodzajów bólu głowy. Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk można spodziewać się też poprawy jakości snu oraz większego rozluźnienia mięśni.

Badanie stomatologiczne

Podczas pierwszej wizyty w naszym Centrum lekarz wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, różnych możliwości leczenia oraz wstępny kosztorys.

Leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba

Niestety, czasem pomimo mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej bakterie wygrywają z zębami. Powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny konieczne jest usunięcie próchnicy. Gdy usuniemy próchniczo zmienione tkanki zęba, miejsce w którym była próchnica wypełniamy specjalistycznym materiałem. Potocznie Pacjenci nazywają to "założeniem plomby".

Odbudowa zęba materiałem światłoutwardzalnym

Wypełnienie kompozytowe jest tym, co pacjenci zwykli potocznie nazywać białą plombą. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy, lekarz uzupełnia brakujące tkanki zęba wypełnieniem pozwalającym przywrócić w sposób maksymalnie zbliżony do naturalnego stanu pierwotny kształt i kolorystykę zęba.

Znieczulenia

Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu, są skuteczne i bezpieczne - zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca.

Znieczulenie tradycyjne

Lek znieczulający działa szybko, już po kilku minutach od zastosowania, podawany jest w postaci zastrzyku. Pacjent nie odczuwa bólu w czasie zabiegu i przez pewien czas po zabiegu, co sprawia, że okres największego natężenia bólu jest niezauważalny dla pacjenta.

Znieczulenie The Wand STA (bezbolesne, sterowane komputerowo)

System bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych. Przyjazny wygląd końcówki The Wand'a przypominający długopis pozwala pozbyć się strachu przed znieczuleniem, czyli strachu przed typową igłą i strzykawką. The Wand nie powoduje efektu odrętwienia warg i policzków oraz zniekształceń spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co pozwala na zachowanie naturalnej mimiki pacjenta. Pozwala na wyeliminowanie bólu w trakcie ukłucia, zapewnia możliwość bardzo precyzyjnego i powolnego podawania znieczulenia przez lekarza oraz podania znieczulenia dokładnie w okolicę planowanego zabiegu.

Znieczulenie Quick Sleeper

QuickSleeper to elektroniczny system znieczuleń, który znacznie redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając czas zabiegu i stres związany z wizytą u stomatologa. QuickSleeper pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, mimo iż używa się mniej środka znieczulającego niż w tradycyjnej technice. Dodatkowo, w porównaniu do tradycyjnych metod, znieczulenie mikroprocesorowe nie powoduje efektu ubocznego w postaci znieczulenia policzków i warg oraz uciążliwego uczucia zdrętwienia twarzy po znieczuleniu.

Wizyta adaptacyjna

Z własnego doświadczenia wiemy, że pierwsza wizyta dziecka jest najważniejsza, ponieważ rzutuje na całe późniejsze nastawienie do leczenia. Na pierwszej wizycie demonstrujemy dziecku instrumenty i aparaturę. Dziecko może pojeździć na fotelu, pobawić się ssakami, pomanipulować przyciskami konsoli i zaznajomić się ze wszystkim, co go interesuje, oczywiście pod okiem naszego personelu.

Wypełnienie w zębie mlecznym

Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo, jak zęby stałe. W tym celu specjalnie dla małych pacjentów zostały stworzone różnokolorowe materiały wypełniające firmy Twinki Star. Dziecko samodzielnie wybiera kolor wypełnienia, a po zabiegu na ekranie monitora ogląda swojego kolorowego ząbka. Kolorowe wypełnienia zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem i odwracają uwagę dziecka od zabiegu, który przestaje być stresującym przeżyciem, a staje się ciekawą i pouczającą zabawą. Po wizycie każdy z naszych małych, dzielnych pacjentów otrzymuje atrakcyjną nagrodę.

Lakierowanie zębów lakierem flourowym Duraphat

Lakierowanie lakierem fluorowym jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Im więcej fluoru jest wbudowanego w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.

Lakowanie zębów

Lakowanie jest zabiegiem polegającym na wypełnianiu bruzd i zagłębień na powierzchniach żujących zębów lakiem szczelinowym, który dzięki unikalnym właściwościom lepkości, dokładnie przywiera i wypełnia wszystkie szczeliny zęba. Wypełnienie szczelin zęba lakiem, zabezpiecza przed zaleganiem w nich resztek pokarmowych, które gromadząc się w bruzdach sprzyjają rozwojowi bakterii, a co za tym idzie próchnicy - już w początkowym okresie stałego uzębienia. Zęby po zabiegu lakowania powinno się kontrolować w gabinecie stomatologicznym co 6 miesięcy, gdyż w tych miejscach, gdzie uszczelniacz wypadł, wypłukał się czy uległ starciu należy ponowić lakowanie.

Lapisowanie

Lapisowanie to technika, polegająca na nasączaniu powierzchni zęba, roztworem azotanu srebra, stosuje się ją w przypadku, gdy większa część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę i nie da się założyć wypełnienia.
Lapisowanie pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. Ząb warto ratować, bo przedwczesne usuwanie zębów mlecznych grozi późniejszymi wadami zgryzu.

Wybielanie zębów metodą C-Bright

System do wybielania C-Bright to szybki i zaawansowany system do wybielania zębów. Zabieg wybielania trwa od 20 do 30 minut. Jest zabiegiem jednorazowym i bez skutków ubocznych. Zabieg wybielania jest komfortowy, bezpieczny i efektywny. Rozjaśnienie koloru zębów wynosi od 5 do 14 stopni w skali VITA. W celu osiagnięcia zadowalającego efektu wystarczy jedna wizyta i jeden zabieg wybielania.Efekt wybielania jest długotrwały - utrzymuje się się średnio przez 6 miesięcy.

Wybielanie zębów metodą Beyond

Zabieg wybielania BEYOND™ jest jednorazowy i polega na pokryciu powierzchni zębów wybielającym żelem i zaktywowanie go przy pomocy światła lampy do wybielania tzw. akceleratora. Wybielający żel Beyond to delikatny żel o zrównoważonym pH odpowiedzialny za proces wybielania. Zawiera nadtlenek wodoru oraz inne składniki, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Długość fali optycznej działającej na żel jest dopasowana do źródła niebieskiego światła, które aktywuje żel działając skuteczniej oraz szybciej niż cokolwiek dotychczas. Niebieskie światło lampy Beyond jest skierowane na żel ponieważ ono aktywuje reakcje fotochemiczne i wydobywa naturalne białe składniki barwy zębów. Rezultatem wybielania zębów metodą Beyond jest poprawa od 5 do 14 odcieni według 16 stopniowej skali VITA.

Co będziesz doceniać najbardziej?

- Wybielanie zajmuje tylko około 45 minut w zależności od osoby.
- W przeciwieństwie do innych metod jest całkowicie bezbolesna.
- W trakcie wybielania zębów abyś poczuł się jeszcze bardziej wyjątkowo przygotowaliśmy dla Ciebie w prezencie, ekskluzywny zabieg parafinowy na dłonie firmy Alessandro, który wprowadzi Cię w stan odprężenia i relaksu a twoim dłoniom przywróci aksamitną gładkość.
- Rezultat wybielania jest najlepszy ze wszystkich dostępnych metod.
- Technologia Beyond jest całkowicie nieszkodliwa dla szkliwa, koron oraz mostów
- Efekt wybielania jest długotrwały, zależnie od stylu życia (przebarwienia po kawie itp.)
- Inne metody wymagają wielokrotnych wizyt u lekarza bądź stosowania żelu do wybielania, zawierającego nadtlenek wodoru, co dodatkowo zwiększa wrażliwość zębów.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Jedną z metod wybielania proponowanych przez stomatologów jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Wybielanie tą metodą trwa dwa tygodnie jednak efekty są widoczne nawet po kilku dniach. Zabieg wybielania zębów przeprowadzany jest za pomocą preparatu w formie żelu, zawierającego substancję wybielającą. Nakładka na zęby wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni technicznej, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do jamy ustnej. Następnie nakładka ta trafia w ręce pacjenta wraz ze strzykawkami z żelem wybielającym.

Leczenie bezbolesne

Pracujemy bardzo delikatnie, a dysponując szerokim spektrum znieczuleń zapewniamy bezbolesność podczas zabiegów. Oferujemy również najnowocześniejsze znieczulenia komputerowe metodą Wand.

Komfort

Nasza poczekalnia to miejsce komfortowe, gdzie oczekując na wizytę możesz rozkoszować się ciepłą kawą czy herbatą, czując się jak w domu. Relaksacyjna muzyka, przyjemny zapach wypełniający nasze gabinety, klimatyzacja, wygodne sofy, artystyczne fotografie, a przede wszystkim profesjonalna obsługa recepcyjna sprawiają, że u nas możesz się zrelaksować i rozluźnić.

Ekskluzywny zabieg parafinowy na dłonie

Abyś poczuł się jeszcze bardziej wyjątkowo w naszych gabinetach, przygotowaliśmy dla Ciebie w prezencie, ekskluzywny zabieg parafinowy na dłonie, przeprowadzany podczas zabiegu wybielania metodą Beyond.

Ten aromatyczny zabieg wprowadzi Cię w stan odprężenia i relaksu. W chłodne dni rozgrzeje Twoje dłonie i sprawi, że napięte mięśnie się rozluźnią. Parafina, której używamy w tym zabiegu nie zawiera substancji konserwujących, a jednorazowe rękawice parafinowe zapewniają całkowitą higienę i sterylność.

Efektem zabiegu, który odczujesz i zobaczysz natychmiast, jest wygładzenie i zmiękczenie skóry dłoni oraz poprawa jej elastyczności i jędrności. Dodatkowo zabieg ten opóźni starzenie się skóry, rozjaśni przebarwienia i wpłynie pozytywnie na stan Twoich paznokci.

Ten luksusowy zabieg zadowoli nawet najbardziej wymagających Pacjentów!

Konsultacja periodontologiczna

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz periodontolog diagnozuje stan przyzębia, ocenia stan kości i ustala optymalny plan leczenia.

Skaling naddziąsłowy

Skaling naddziąsłowy polega na usunięciu kamienia nazębnego gromadzącego się na powierzchniach koron zębów za pomocą urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami. Po scalingu wykonuje się polerowanie wszystkich czyszczonych powierzchni zębów. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierów fluorkowych.

Skaling poddziąsłowy

Zabieg stosowany jest w przypadku obecności złogów kamienia położonych poddziąsłowo. Zwykle przeprowadzany jest łącznie ze skalingiem naddziąsłowym. Zastosowanie znajdują tu zarówno skalery ultradźwiękowe, jak i narzędzia ręczne tzw. kirety. Końcowym elementem zabiegu jest wygładzenie powierzchni korzenia (root planing) i nałożenie lakieru fluorkowego.

Kiretaż otwarty

Stosowany jest w przypadku obecności pogłębionych na skutek rozwoju paradontozy kieszonek przyzębnych Po chirurgicznym odsłonięciu dziąseł przeprowadzamy dokładne oczyszczenie korzeni zębów. Zabieg zakończony jest zszyciem dziąseł, dzięki czemu goją się one łatwo. Ten rodzaj kiretażu eliminuje najlepiej stan zapalny dziąseł prowadząc do zahamowania choroby przyzębia.

Chirurgiczne wydłużenie korony

Zabieg chirurgicznego wydłużenia korony wykonujemy wtedy, gdy ząb jest mocno zniszczony poniżej linii dziąsła i nie kwalifikuje się do odbudowy protetycznej, lub jeśli nie ma wystarczającej powierzchni zęba do wykonania korony protetycznej. Taki zabieg umożliwia stabilne umocowanie uzupełnienia protetycznego, a także zmniejsza możliwość podrażnienia dziąsła.

Gingivectomia (plastyka dziąsła)

Jest to chirurgiczny zabieg leczniczy polegający na usunięciu przerośniętych dziąseł i przywróceniu im naturalnego kształtu i zdrowego wyglądu.

Szynoprotezy

W przypadku pacjentów z paradontozą wykonuje się szynoprotezy. Są to protezy szkieletowe uzupełniające braki zębowe i jednocześnie stabilizujące rozchwiane zęby. Mają one bardziej rozbudowane klamry, które trzymają zęby i nie pozwalają na ich nadmierne ruchy. Powodują spowolnienie a czasem zatrzymanie procesu utraty zębów zaatakowanych przez paradontozę.

Konsultacja chirurgiczna

Usunięcie zęba, zwane fachowo ekstrakcją, jest zabiegiem, którego wykonanie musi być poprzedzone wnikliwym wywiadem lekarza z pacjentem, musi być też starannie zaplanowany i przeprowadzony. Zdarzają się sytuacje, gdy pacjent wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu, lub też konieczne jest jego odroczenie ze względu na specyficzny stan miejscowy i ogólny.

Ekstrakcje

Ekstrakcja zęba (usunięcie, wyrwanie zęba) to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Ekstrakcje skomplikowane

O chirurgicznym usunięciu zęba mówimy wówczas, gdy w celu usunięcia zęba konieczne jest nacięcie dziąsła oraz usunięcie fragmentu kości wyrostka zębodołowego wokół korzeni zęba.

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy zębów mądrości. Chirurgiczne usuniecie zęba zatrzymanego jest zabiegiem bardziej skomplikowanym i wymaga więcej czasu niż zwykła ekstrakcja.

Wycięcie kaptura dziąsłowego

Zabieg polega na wycięciu fragmentu dziąsła pokrywającego koronę wyżynającego się zęba. Najczęściej wykonywany przy utrudnionym wyżynaniu się zębów ósmych.

Nacięcie ropnia

Ropień powstaje w przebiegu infekcji, rozwija się w wyniku aktywności bakterii, które znajdują dla siebie dogodne warunki w tkankach. Nasz system immunologiczny broni się przed obcymi drobnoustrojami wysyłając do ogniska zakażenia białe krwinki. Ropa to mieszanina żywych i martwych białych krwinek, enzymów i zniszczonych komórek miejscowych. Ropień powstaje w przypadku, gdy ropa nie ma gdzie odpływać. Ropień, który nie pęknie lub nie zostanie nacięty może doprowadzić do uogólnionej infekcji drogą krwi, co poważnie zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

Plastyka wędzidełka

Wędzidełka warg i języka to pasma tkanki łączące wargę lub język z wyrostkiem zębodołowym. Wędzidełko może być przyczepione nieprawidłowo, wiążą się z tym nierzadko nieprawidłowości takie jak: wędzidełka położone zbyt blisko zębów, zbyt krótkie lub grube, mające szkodliwy wpływ na przyzębie, estetykę uzębienia, ustawienie zębów czy utrzymanie protez ruchomych. U dzieci plastyka wędzidełka języka pozwala na uzyskanie prawidłowej ruchomości języka oraz zapobieganie rozwojowi i utrwalania wad wymowy. Za pomocą niewielkiego nacięcia w obrębie wędzidełka zmniejsza się napięcie nadmiernie skróconego wędzidełka.

Resekcja wierzchołka zęba

Jeżeli nie można wyleczyć zęba kanałowo i tworzą się zmiany chorobowe w kości otaczającej korzeń lub zostanie przepchnięte wypełnienie kanałowe, ewentualnie złamane narzędzie, wtedy jedynym sposobem uratowania zęba jest resekcja wierzchołka korzenia. Resekcja to zabieg polegający na usunięciu wierzchołka korzenia. Zabieg ten w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem.